Bridgin'V4

Bridgin'V4

Festival of english speaking theatre

Rakúsko

Open House Theatre

O nás:

Založené v roku 2012, Open House Theatre je divadelná skupina hrajúca po anglicky, sídliaca vo Viedni. V súbore sa počas sezóny menia a vymieňajú role herca, režiséra, scenáristu a pod.

Zdieľanie zodpovednosti medzi členmi umožňuje Open House Theatre preskúmať rôzne divadelné štýly a žánre a vytvára vzrušujúce prostredie v ktorom sa členovia súboru učia z chýb a triumfov jeden od druhého. Divadlo bude otvárať svoju štvrtú sezónu.

Hedda

O hre:

Hedda od Alana Burgona, je moderným prepracovaním Hedda Gabler or Henrika Ibsena. Obsadení sú štyria herci, hlavný dej a téma Ibsenovho diela je prenesená do súčasnosti, s odkazmi na druhú svetovú vojnu a konceptuálnymi ideami prevzatými z Peer Gynta.

Hedda je viedenská žena s temnou rodinnou históriou , ktorá sa presťahuje do Londýna so svojím manželom Georgom, v snahe nehať svoju minulosť za sebou.

Avšak s príchodom Tary a neskôr Eliota, jej minulosť ju znova dobieha. Vzťahy sa vyhrocujú a ako sa postavy usilujú zvládnuť okolnosti a jeden druhého, blížiaci sa koniec sa zdá neodvratný.

“niekedy sú to práve veci, ktoré nepovieme, čo narobia najviac hluku” Alan Burgon

piatok 19:00 – 20:30
Predstavenie je vhodné pre publikum od 14 rokov.

Autor: Alan Burgon
Režisér: Alan Burgon
Dramaturgia: Linda Starodub
Scénografia: Alan Burgon
Svetlá a zvuk: Robert Neumayr
Kostýmy: Jennifer Kobb

Obsadenie:
Hedda – Maria Lohn
George – Noud Hell
Tara – Julia C. Thorne
Eliot – Tom Middler