Bridgin'V4

Bridgin'V4

Festival of english speaking theatre

Poľsko

Fundacja Teatr Malabar Hotel – Alatyr Theatre

O nás:

Stretli sme sa v roku 2014, pri práci na predstavení, ktoré malo potlačiť náš strach zo smrti. Skúšali sme v podkroví Bábkovej akadémie v Białystoku – potom sme hrávali ako školská workshopová skupina v niekoľkých mestách a na festivaloch.

Po tom čo sme spolu strávili rok, rozhodli sme sa neukončiť naše dobrodružstvo. Momentálne, ako divadlo Alatyr, pracujeme na druhej hre. Zaujíma nás divadlo formy, pokus o miešanie psychologického hrania s bábkoherectvom a environmentálnou scénografiou. Hľadáme významové, nezvyčajné formy. Chceme hovoriť o tom čo nás fascinuje. Začíname – toto je úplný začiatok.

Alatyr je meno magického božského kameňa z ostrova Bujan, čo je Slovanský Avalon. Poskytuje múdrosť a harmóniu. Na to sa spoliehame.

Došli nám dni

O hre:

Kto by som bol, keby nebolo žiadne jedlo v obchodoch, žiadna elektrika v kábloch? Keby sa môj byt premenil na ruiny a moja rodina by zomrela alebo utiekla? Ak by som stál sám uprostred ničoho, hladný, trasúc sa? Čo by potom definovalo moju človečinu?

V zničenom úkryte sa skrývajú dvaja ľudia. Nemajú ani zásoby, nápady ani nádej. Čakajúc na koniec si spomínajú na svoju minulosť. Ľudí, ktorých stretli sa k nim vracajú ako strašidelné, mŕtve bábky. Toto je posledný krát, čo môžu žiť svoje životy – v mysliach dvoch ľudí ktorí prežili.

Predstavenie je založené na fragmentoch Kráľa Leara od Williama Shakespeara, Koniec hry od Samuela Becketta, Cesta od Cormacka McCartyho, Mačkina kolíska od Kurta Vonneguta, Opustený ostrov od Thomasa Elliota a Knihy zjavení.

piatok 09:00 – 10:00
Predstavenie je vhodné pre publikum od 14 rokov.

Scenár a réžia: Jakub Kasprzak
Scénografia a bábky: Adam Karol Drozdowski
Hudba: Szymon Domagała

Obsadenie:
Olimpia Bogusz
Milena Kobylińska

Kontakt:
Jakub Kasprzak
+48 609 213 007
losu507@tlen.pl
facebook.com/skonczylynamsiedni