Bridgin'V4

Bridgin'V4

Festival of english speaking theatre

O festivale

Zmenili sme termín a miesto, ale kvalitné európske produkcie po roku opäť na jednom javisku zostali!

Bol to boj, ale aj napriek nepriazni osudu (a hlavne grantových programov) sme si povedali, že sa nedáme odradiť a v začatej tradícii budeme pokračovať. Pretože tento projekt za to stojí. 🙂

Takže vás v marci privítame v Bratislavskom Véčku s veľkou radosťou a vďakou a sme pyšní, že sa nám na druhý ročník medzinárodného Festivalu anglicky hovoriacich divadiel, podarilo dostať to najlepšie, čo momentálne ponúkajú scény v Maďarsku, Českej republike a samozrejme u nás, na Slovensku.

Nabitý program

Program bude nabitý oba festivalové dni. Okrem tradičných predpoludňajších predstavení, medzi ktorými je pre študentov pripravené nielen občerstvenie, ale aj interaktívny program v spolupráci so študentským divadlom ActofKAA, sme vo štvrtok pridali aj popoludňajšie, ktoré bude patriť aj deťom vo výnimočných životných situáciách. Na vstupenky sa im vyzbierali dobrí ľudia pomocou Startlabu. Ďakujeme!

Interaktívny workshop

Novinkou je tento rok interaktívny workshop pre hercov, ktorý by si chceli vyskúšať, aké je to hrať v angličtine. V piatok popoludní budú mať príležitosť učiť sa od tých najlepších – Oliver Micevski, Daniel Hall a Timea Kasa.

Naša patrónka

Veľmi sa tešíme, že patrónkou festivalu zostala naša dlhoročná kamarátka a spriaznená duša – známa divadelná a televízna herečka Lucia Hurajová, ktorá sa popri hraní venuje aj produkcii divadelných inscenácií.

Festival, ktorý spája

Príďte s nami hovoriť spoločným jazykom, ktorým je pre nás nielen divadlo a umenie, ale hlavne angličtina, ktorá je pre nás mostom. Mostom k vzájomnému dorozumeniu sa, mostom k informáciám aj ku kultúrnym zážitkom.

Tešíme sa na vás!

michaela vrabova
Manažérka festivalu
Michaela Vrábová

klaudia bednarova
Riaditeľka jazykového centra the Bridge
Klaudia Bednárová

Lucia Hurajova, foto Daniel Kaplavka
Patrónka festivalu
Lucia Hurajová